Szakmai nap a Pázmányon – beszámoló

2016. december 12.

A szakmai napon 20 tanártársunkkal vehettünk részt. Az ott megjelentekkel beszélgetve és a visszajelző lapok kiértékelése alapján Iván Kristóf dékán úr és csapata egy színvonalas, sok érdekességet tartalmazó programot állított össze, amelyet hálásan köszönünk, külön kiemelném Szolgay Esztert, akinek szervező munkája nélkül mindez – mondhatom nyugodtan – nem jöhetett volna létre.

A délelőtt folyamán először dékán úr előadásában ismerhettük meg a Kart, amely nem csupán a informatika és biotronika MSC és BSC képzésére lehet büszke, de Dr. Roska Tamásról, a Kart alapító dékánról elnevezett doktori iskoláról, ahol csak tavaly 18-an szereztek fokozatot. Így az egyetem nyugodtan viselheti a tudományegyetem címet. Munkatársai közül többen is a magyar egyetemek közötti Év oktatója cím viselői.
Érdekes volt megismerni a világszínvonalú biotronikai képzést, illetve a kar sokszínűségét, azt a családias hangulatot, amely jellemzője.

Mindezt Lőrincz Máté PhD is megerősítette, aki nem csupán az itteni képzést mutatta be a hallgatói oldalról, de azt is, hogyan kapcsolódik ez a piachoz, hiszen Máté az egyetem mellett munkahellyel rendelkezik, ahol a robotikával foglalkoznak, specifikusan a hibák előre történő detektálásával. A doktorandusz egyébként alma matere győri Péterfy, és annak idején már a Neumann versenyeken is feltűnt remek eredményeivel!

Délután  előadók mutatták be szakterületüket elméletben és gyakorlatban:

Lukács Gergely az adatbányászatról, Karacs Kristóf a bionikus szemüveg tartott nagyszerű előadást, ezutn pedig Kolumbán Géza tanár úr elődásából tudhattuk meg, mennyire felértékelődött a szoftver a hardverhez képet, amjd ezt a gyakorlatban is bizonyította, végül  Tholt Péter  szerver terem bemutatásával nyűgözte le a sokkal kisebb méretekhez szokott informatika tanárokat.
Reményeink szerint ez a nap egy jó kezdet, az evangélikus iskolák és a csúcstechnikát képviselő kar közös munkájának megalapozása lehet, ehhez kérem Isten áldását!
Babics Csaba