Köszöntés

Az új század legelején D Szebik Imre elnök-püspök úr által megalapított Informatikai Stratégiai Bizottság tagjaként, az oktatás témakörének felelőseként, majd hamarosan tantárgygondozóként rálátást nyerhettem az evangélikus iskolarendszerre. Evvel párhuzamosan megadatott a kegyelem, evangélikus iskolák részére informatika versenyt indítani, a Neumann versenyt, amely az elmúlt években már az új digitális korral barátkozik.

Akkoriban is, és most is azt szeretném, ha iskoláink áldás lennének tanárnak, diáknak, szülőnek és persze egyházunknak. Ehhez pedig hasznos, ha egy láthatatlan háló alakul ki, amely összeköti az oktatás szereplőit, egyházunk tagjait, lelkészeinket, gyülekezeteinket. Ez az élő közösség, ahogy az evangélikus stratégia címében is szerepel, az „élő kövek” adhat támogatást mindannyiunknak, hogy a ránk bízott fiatalokat a bölcsesség ismeretére tudjuk tanítani.

Új korszak határán billegünk, felnőttek jobban, diákjaink sokkal biztosabb lábbal. Jó lenne, ha a “Zuckerberg galaxisban” is élni tudnánk a kor újdonságai által adott lehetőségekkel, ahogyan reformátor őseink 500 éve a Gutenberg galaxis hajnalán jó példát mutattak.

Céljaim megvalósításában az EPSZTI munkatársai áldozatos munkájukkal támogattak, remélem, a mi Szerető Mennyei Atyánk segítségével hasznos tagja lehetek a pedagógiai intézetnek.

Babics Csaba
Matematika-Informatika tantárgygazda, EPSZTI